virtuaalne tööintervjuu läbiviimine

Tänane kriisiolukord on paljud ettevõtted pannud olukorda, kus laual on palju keerulisi küsimusi. Selleks, et värbamine aga seisma ei jääks ning kaugtöö, karantiin ja reisimispiirangud kandidaadikogemust ei mõjutaks, oleme kirja pannud mõned näpunäited, kuidas kohaneda oma värbamisprotsessiga antud olukorras ning kuidas viia läbi üks virtuaalne tööintervjuu.

4 nõuannet, kuidas viia läbi virtuaalne tööintervjuu

1. Anna kandidaatidele infot – ja pigem rohkem, kui vähem.

Saada kõikidele kandidaatidele personaalne kiri, kuidas nendega seotud värbamisprotsess välja hakkab nägema ning kaua see aega võtab. Kirjutades mõtle, millistele küsimustele Sa nende kingades vastuseid tahaksid ja lepi kokku järgmised sammud – näiteks, millal Sa neid olukorrast uuesti informeerid? Isegi, kui olete otsustanud kogu värbamise peatada, siis saatke sellekohane email kõikidele kandidaatidele. Nii sead ootusi ja lood usalduse ettevõtte kui hooliva tööandja kohta. 

2. Mõtle läbi virtuaalne tööintervjuu protsess

Vali välja tööriist (Hangouts, Skype, Zoom) millega virtuaalseid tööintervjuusid läbi viid ning veendu, et su kaamera ja mikrofon on heas töökorras. Informeeri kandidaati, mida tema omalt poolt tegema peab ning veendu, et tal on kõik võimalused videointervjuul osalemiseks olemas. Enne intervjuud tee testkõne ja vajadusel ole valmis kandidaati ja teisi kõnes osalejaid juhendama tehnilistes küsimustes. Kuna videointervjuu on kandidaadile aegasäästev, ära karda teha mitut intervjuud kui inimese sobivuses kahtled.

3. Sea sisse testülesande tegemise protsess

Kui kasutate testülesannet ja kui juba see ei ole kodus tegemiseks, siis mõelge läbi kuidas teha seda veebis või koduülesandena. Üks variant on, et saadad kandidaadile kodutöö/testülesanne meili teel ning lepid kokku esitamise tähtaja ning hiljem käite kõnes ülesande koos kandidaadiga läbi. Teine variant on lasta kandidaadil teha proovipäeval tehtavaid ülesandeid video teel – kas siis kasutades ekraani jagamist või suulise ülesande puhul lihtsalt videokõne. 

Meie kolm lemmik videopõhist testimistoodet on need:

  • Videolind – veebipõhine videointervjuude platvorm, kus saad saata kandidaatidele lingi. Kandidaat lindistab video vastates sinu ettevalmistud intervjuu küsimustele. Hea viis suurt hulka kandidaate eelhinnata.
  • TogglHire – oskuste testimise platvorm, kus ise saab luua küsimused. Vähendab CV hindamiseks (eng screenings) kuluvat aega ning valikusse jäävad vaid need, kellega juba intervjuudel jätkata. 
  • Codility –  platvorm, kus saab veebis arendaja koodi testida – Codility aitab värbajatel hinnata arendaja koodi enne arendusjuhi või valdkonna värbamisjuhi intervjuule saates.

4. Tee tööpakkumine üle videokõne

Me ei tea, mis tulevik toob ja võibolla peame isoleeritud tingimustes pikalt töötama. Et ettevõte suudaks jätkuvalt oma eesmärke ära tuua, on sul talente vaja rohkem kui kunagi varem. Tõsi, praegu palgatud inimeste sisseelamisprogramm saab olema teistsugune, aga kiire kohanemine muutuvates tingimustes on alati turueelise andnud. Kui värbamisprotsess on hoolikalt läbi mõelda ja kandidaadil on tunne, et ta teab, mida temalt oodatakse, siis ei pea ka tööpakkumine olema näost-näkku.

P.S. Soovitame kuulata ka meie kaugtöö teemalist podcasti, mis on leitav siit.

Vajad abi? Võta meiega ühendust:

Meist

TalentHub on värbamisagentuur, mille asutajateks on pikaajalise inhouse-kogemusega personalieksperdid Reet Kaurit ja Käthe-Riin Tull. Olles oma klientidele partneriks erinevates personaliküsimustes, on TalenHubi lähenemine värbamisele keskendunud läbipaistvusele ning andmetepõhisusele. Oma podcastidega soovime värbamis- ning personalitööga seotud teadmisi ka laiemalt jagada.

Telli meie uudiskirja!
Värsked postitused
Rubriigid
Language Switcher